Головна » Статті » Виховні години та позакласні заходи

Подорож до спортивного музею

Мета. Популяризувати спорт в дитячих колективах, ознайомити з цікавими фактами з історії Олімпійських ігор.

Обладнання. Емблеми видів спорту, ковзани, кеглі, м’ячі для різних видів спорту, ракетка, воланчик, обручі, вимпели, значки, грамоти учасників і переможців спортивних змагань.

Ведучий. Доброго дня! Сьогодні ми проведемо подорож до музею. Але не до звичайного, а до музею спорту. І подорож ця буде проводитись у вигляді змагання. Для цього виберемо двох капітанів, - від кожної команди. За правильну відповідь команда отримує кольорове кільце. Команда, яка набере більше кілець - переможець.
Отже, вирушаємо в подорож залами спортивного музею.
Перший зал - історичний. "Експонати” цього залу присвячені першим спортивним змаганням в історії людства - Олімпійським.
Це сталося 28 віків тому. В усі кінці Еллади летіли гінці, сповіщаючи грекам про мир і запрошуючи їх на свято в місто Олімпія. Хоча письмові джерела і не вказують точної дати Олімпійських ігор, але в Олімпії знайдені рештки людських поселень першої половини другого тисячоліття до н. е. Напис на диску п’ятиборця Попліоса Асклепідеса говорить про 456-ту Олімпіаду, яка проводилась у 1586р. до н.е. Отже, Олімпійські ігри виникли значно раніше, ніж ми вважаємо. Хто ж був засновником Олімпійських ігор? За одними даними, їх заснував Пелож, який одружився із Гіпподамією, дочкою Еномая - царя м. Піси. Пелож змагався з Еномаєм в бігові на колісницях, переміг його нечесним шляхом і, на честь перемоги, організував масове гуляння. Письменник стародавньої Греції Павсаній стверджує, що засновником Олімпійських ігор був один з героїв грецької міфології Геракл, який відродив ігри Пеложа і зробив їх загальнолюдськими.
За іншими легендами, Олімпійські ігри заснував Зевс в пам’ять про те, що він переміг свого батька Кроноса в боротьбі за володіння світом. До участі в іграх допускалися лише вільні греки. І тільки в тому разі, якщо вони тренувалися 10-12 місяців до початку ігор. Кожен день вони починали з зарядки. А ви робили сьогодні зарядку? Тож давайте зробимо це разом з нашою вокальною групою.
(Вокальна група співає пісню, а решта учнів - виконують певні вправи):
У ранковий ясний літній час
Розбудило тепле сонечко всіх нас.
Тільки й чути з краю в інший край:
"Гей, зарядку, друже, починай!”
Щоб здоровими зрости,
Не цураємось води,
І ранкову полюбляємо зарядку.
Руки вгору, руки вниз,
Вліво-вправо повернись
Нумо, друзі, розрахуйтесь по порядку!
Ведучий. Добре розім’ялись? Молодці! Отож, повернемося до перших Олімпійських ігор. Дуже полюбляли греки стрибки у довжину з гантелями, бо вважали, що розмахуючи ними, отримують додаткове прискорення. А давайте ми це зараз перевіримо. Для участі в цих змаганнях від кожної команди вибираються по 2 особи. Хто ж стрибне далі з місця з гантелями? Переможець кожної пари приносить своїй команді кільце перемоги.
Ведучий. Готуючись до цієї подорожі, я перечитував літературу про Олімпійські ігри і зустрів цікавий опис перших Олімпійських ігор. Я вважаю, що оповідач дещо захопився і допустив кілька помилок. Якщо ви їх помітите, зупиніть мене і виправте помилку оповідача.
Отже, опис:
-- "Вам навіть важко уявити, що греки час відраховували по олімпіадах, а не від Різдва Христового. (Так).
-- "Я народився, - казали вони один одному, - після четвертої олімпіади”. "А я - відповідав інший, - на цілу олімпіаду раніше”. А це означає, що він на три роки доросліший, тому що Олімпійські ігри в Стародавній Греції проходили один раз на три роки. (Ні, ігри проводились 1 раз на 4 роки).
-- З легенд відомо, що перше надихнув людей на проведення грандіозних змагань бог Олімпійського пантеону - Зевс. (Так).
-- Історики стверджують, що на час, що на час олімпіади заборонялися війни, страти, судилища, підписування торгівельних угод. (Так).
-- У ці 10 днів (а саме стільки продовжувалися перші Олімпійські ігри) укладався священний мир-екихирія. (Ні, перші ігри тривали 5 днів).
-- Дівчата не повірять, а хлопці здивуються, якщо я скажу, що найкращі місця на трибунах займали жінки - вони приносили щастя і перемогу спортсменам. (Ні, жінкам під страхом смертної кари не дозволялось бути присутніми на змаганнях).
-- Крім того, деякі з жінок самі тренували своїх синів. (Так).
-- Про історію виникнення і розвитку Олімпійських ігор можна розповідати довго, але і наш час багатий на спортивні перемоги, і відроджені у 1917 році. Олімпійські ігри і зараз панують над світом спорту. (Ні, Олімпійські ігри відродилися у 1896 році)”.
Ведучий. Молодці! Ви впоралися з цим завданням і команда-переможниця отримує ще одне кільце перемоги.
А тепер переходимо до залу сучасних видів спорту. З поданих (на таблиці) видів спорту вам слід вибрати три види, які не є олімпійськими. Відповіді кожна команда записує на аркуші, а потім здає ведучому.
1. Баскетбол
2. Бейсбол
3. Бокс
4. Карате
5. Греко-римська боротьба
6. Водне поло
7. Дзюдо
8. Спортивна гімнастика
9. Гольф
10. Плавання
11. Стрільба
12. Важка атлетика
13. Фехтування
14. Альпінізм
15. Пляжний волейбол
16. Бадмінтон
17. Велоспорт
18. Кінний спорт
19. П’ятиборство
20. Настільний теніс
І знову команда-переможниця отримує кільце, яке наближає її до перемоги.
Ведучий. А тепер переходимо до наступного залу - залу загадок. Я буду зачитувати характеристику виду спорту або його інвентаря, а ви повинні відгадати, про яку річ ідеться.
1. У стародавні часи їх робили з ребер або трубчастих кісток великих тварин. Їх спортивна біографія почалася приблизно XVI - XVII ст., але справжньої слави вони набули на початку XIX ст. В той час вони були вже металевими. Про що йде мова? (Про ковзани).
2. Грати з ними полюбляли ще давні інки, ацтеки і майя, які жили у Південній Америці. На англійській мові це слово звучить "бол”. Що це за предмет? (М’яч).
3. Ці предмети є атрибутом найдавнішої гри на світі. Дві тисячі років тому в Індії грали у м’яч з пір’їнками, а з 1948 року з цього виду спорту почали проводити чемпіонати. Зараз він є олімпійським видом спорту. (Бадмінтон).
4. В перекладі з латинської мови його назва звучить "швидко ніс”. Вперше його винайшов француз Ширван у 1791 році. Він зробив його з дерева. Сам Олександр III катався на ньому. Про що йде мова? (Про велосипед).
Ведучий. Підводимо підсумки нашої подорожі. (Нагородження переможців).

 



Джерело: http://teacher.at.ua
Категорія: Виховні години та позакласні заходи | Додав: Iryna (2011-05-06)
Переглядів: 3556 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]