МЕТА. Поглибити знання учнів про Україну, формувати
почуття належності до своєї країни, до її історії та традицій, розвивати
критичне мислення, вміння одержувати інформацію, аналізувати її, порівнювати,
робити висновки, виховувати любов до рідного краю, дбайливе ставлення до
скарбів Батьківщини.
ОБЛАДНАННЯ. Таблиці «Моя країна Україна», «Київ – столиця
України»,квітка пізнання, мікрофон, магнітофон, диск шкільних пісень , аркуші
для роботи в парах. Парти стоять півколом.
ХІД УРОКУ
1. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ,
УМІНЬ І НАВИЧОК
Учитель. Добрий день, мої милі діти, ви підросли і змужніли у
нас. Будемо вчитись, дружити, радіти й називатись 3-Б клас.
Я сьогодні всіх щиро вітаю
в нашій школі, у дружній сім’ї,
і міцного здоров’я бажаю
й щастя-радості, любі мої.
ДІАЛОГ
Учень. Увага! Увага! Скінчилося літо! А скільки пригод
неймовірних прожито! Поїздки до моря, веселі походи, ігри та сонце, дарунки
природи.
(Використання інноваційних технологій)
1.«Мозковий штурм»
Вчитель. Чому ж ми сьогодні зібрались на свято?
І з чим на лінійці нас всіх привітали?
Учень. Цей день незвичайний приходить до нас,
і всім до навчання ставати вже час.
Зібрались ми разом знання вшанувати,
бо трішки набридло вже відпочивати.
Вчитель. Що ж, Перше вересня – чарівний день, це перша пісня із
шкільних пісень,
що буде цілий рік дзвеніти
і закликати учнів вчитись.
І.ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ.
Сьогодні у класі дуже багато квітів. Вони додають усім святкового настрою. І на
дошці у нас теж була чарівна квітка – семицвітка – КВІТКА ПІЗНАННЯ. Та поки ми
були на лінійці, вітерець-пустунець розвіяв усі пелюсточки. Щоб повернути їх,
треба виконати різні завдання.
Діти, допоможемо квітці-семицвітці? Тож до роботи. Ось перша пелюстка.
1 пелюстка. Тему уроку прочитати поспішіть і пропущене слово
допишіть. Отже, діти, сьогодні у нас на уроці піде мова про країну, в якій ми
живемо, і про вас, малих школяриків, які зростають у державі Україна. Що ж ви
вже знаєте про Україну, - про це на завданнях наступних пелюсток.
2 пелюстка. Великих і славних міст багато,
а ми будемо свою Україну вивчати.
Україна — одна з найбiльших держав Європи. Оскiльки це велика країна, то живуть
у нiй люди рiзних нацiональностей. Поряд з українцями в Українi живуть росiяни,
бiлоруси, поляки, чехи, молдовани, болгари, євреї, поляки, греки. Усi вони в
нашій державі мають однакові права.
3 пелюстка. Треба гарно працювати, щоб ці назви відгадати:
Яка найбільша річка України?
Які гори є в Україні?
Які моря є на півдні нашої країни
4 пелюстка. Щоб патріотом-українцем зростати, треба багато про
рідне місто знати.
Яку назву має наше рідне місто?
Скільки років йому виповнюється у цьому місяці?
Щоб виконати наступні завдання, я запрошую усіх діток стати у наше дружне коло,
а батьки сядуть за ваші парти і теж відчують себе школяриками.
5 пелюстка. Мікрофон до рук візьміть, де були влітку –
розкажіть.
2.ГРА «МІКРОФОН» - діти повідомляють, у яких куточках України вони
побували.
6 пелюстка. А тепер повідомляємо, як рідний край ми любимо та
знаємо.
2. «Мікрофон»
«Ми – діти держави Україна».
1.У всьому світі – кожен зна:
Є Батьківщина лиш одна.
2. І в нас вона одна-єдина -
це наша славна Україна.
3. Не забувай Шевченка слів
про горду славу козаків.
4. Не забувай, що ти дитина
землі, що зветься Україна.
5. Звідки ти і хто такий?
6. Україна – дім це мій.
7. І яку ти знаєш мову?
8. Українську, чорноброву.
9. Де живеш, дитино?
10. В тополиній Україні.
11. Ким ти станеш, як зростеш?
12. Вибір є у нас без меж.
13. Але завжди будем вірні
нашій матері – Вкраїні.
14. Ми всі діти українські, український славний рід.
15. Дбаймо, щоб про нас, маленьких,
добра слава йшла у світ.
16. Свої здібності і сили розвиваймо раз у раз.
17. Щоб народу була втіха,
і щоб користь була з нас.
18. Все, що рідне, хай нам буде
найдорожче і святе.
19. Мої рідні, рідна мова,
рідний край наш над усе.
20. Щоб про це ми не забули
ні на хвилю, ні на мить,
21. Хай Господь святий із неба
нас, малих, благословить.
ФІЗКУЛЬХВИЛИНКА під мелодію пісні про Україну .
7 пелюстка. Зі мною грайте, себе перевіряйте.
2.ГРА « ТІСНЕ КОЛО» - даючи ствердну відповідь на запитання, діти роблять
невеликий крок вперед.
Хто скучив за товаришами по класу?
Кому довелося влітку почути….(запис – звуки моря, дощу, спів пташок)?
Хто добре допомагав бабусі й дідусеві?
Хто не забув, що ми – ввічливі школярики?
Хто любить слухати, як рідні співають народних пісень?
3. Робота в групах
Вчитель: Давайте попрацюємо в групах.
Треба доповнити вірш, вставляючи останнє слово:
Ми дуже любим весь наш край,
І любим У_______ (Україну),
Її лани, зелений гай,
В саду рясну _______ (калину).
Там соловейко навесні
Співає між _______ (гілками),
Та й ми співаємо _______ (пісні) –
Змагається він з
нами! М.Познанська
(Перевірка роботи в групах)
ПІДСУМОК УРОКУ.
4.«Сенкан»
Діти, ви попрацювали дуже гарно. Давайте складемо «СЕНКАН»для слова Україна.
1. Україна
2. Тополина, найдорожча.
3. Дивує, зворушує, захоплює
4. Україна- це мій дім.
5. Батьківщина
Багато ви знаєте про Україну, а головне те, що любите її, любите своїх рідних і
працею своєю допомагаєте їм. Ми працювали дружно і впевнено, тому змогли
повернути пелюстки квітці-семицвітці. Сподіваюсь, що ваші оченята будуть сяяти
радістю пізнання щодня.
Джерело: http://teacher.at.ua |