Головна » Статті » Класоводам

Батьківські збори . 4 клас

Батьківські збори №4. Естетичне виховання молодших школярів

1.    Естетично вихована людина.

2.    Основні шляхи естетичного виховання молодших школярів.

3.    Роль сім’ї в естетичному вихованні дітей.

Естетично вихована людина вiдрiзняється розвинутим духовним свiтом, здатнiстю спiвчувати iншим людям. Вона лагiдна в спiлкуваннi, уникає крикливостi в розмовi, спiвчутлива i передбачлива не тiльки тому, що вона успiшно засвоїла правила моральної поведiнки, але й тому, що вiдчуває i цiнує красу подiбних взаємовiдносин з людьми.

Здатнiсть бачити i вiдчувати красу дана людинi вiд народження. Дитина тiшиться яскравою iграшкою, завмирає вiд кожного наспiву колискової пiснi, радiє сонцю, квiтам, тваринам.

Естетичне почуття потребує постiйного розвитку, тому що в протилежному випадку натуральна безпосередня реакцiя дитини на красу почне поступово зникати i перетвориться в буденнiсть. Естетична невихованiсть приведе до "емоцiйної глухоти”, егоїзму, бездушностi, що вiдiб’ється на ставленнi людини до життя, до людей, до самої себе.

Високий рiвень розвитку естетичних поглядiв i почуттiв дiтей допоможе в майбутньому зрозумiти i оцiнити красу працi, вiдчути потребу у творчiй дiяльностi.

Основними шляхами естетичного виховання молодших школярiв можуть стати: екскурсії, прогулянки, походи в природу, пiд час яких виховується у дiтей естетичне ставлення до природи (вiд простого споглядання до естетичного переживання побаченого i почутого, а вiд нього — до прагнення зберегти красу природи i примножувати її). Залучайте дiтей до рiзноманiтних видiв мистецтва; розвивайте вмiння слухати музику, розглядати iлюстрацiї в дитячих книжках, складати альбоми репродукцiй. Вiдберiть для перегляду (в театрi, кiно i по телевiзору) п’єси i фільми, якi вiдповiдають вiковi i рiвневi розвитку дитини.

Вiд батькiв, у першу чергу, залежить те, як малюк буде спiлкуватись з людьми, розумiти і цiнити красу людських взаємин. Краса людського спiлкування в його духовності, коли змiстом стають загальнолюдськi цiнностi, моральнi й естетичнi iдеали, прекрасне i звеличене в природi, в людинi, в суспiльствi.Джерело: http://teacher.at.ua
Категорія: Класоводам | Додав: Iryna (2011-03-23)
Переглядів: 1910 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]