Головна » 2017 » Жовтень » 20 » Батьківські збори: три історії з Нідерландів
18:07
Батьківські збори: три історії з Нідерландів

Міжнародна школа Гааги

Алла Гуцева, мати Соні, яка навчається у 9-му класі International School of Hague

Загальні батьківські збори провели за день до початку занять — 23 серпня. Директор представив усіх викладачів: від молодших до старших класів. На екрані показували слайд-шоу з інформацією про навчальний заклад. На цьому все.

Протягом року всі питання вирішували дистанційно. Ментор класу міс Сміт надіслала мені три ласта. У першому просто вказала свої контакти. У другому сповістила, що моя донька запізнилася до школи. У третьому повідомила, що йде зі школи, і в наступному році в класу буде новий ментор.

Наступні батьківські збори скликали аж через рік, щоб представити нового класного керівника. Вона виявилася фанаткою Гаррі Поттера і тут же розділила клас на чотири «магічні факультети». Також на цій зустрічі нам розповіли про особливості підліткового віку та безпеку школярів.

Батьки між собою майже не спілкуються, лише коли діти ходять один до одного на дні народження. У нашій школі є щось на зразок батьківського комітету. Там мами влаштовують чаювання і обговорюють усіляке волонтерство. Також допомагають менторам, коли діти їздять на екскурсії.

Загальноосвітня школа міста Амерсфорт

Ольга Прінс, мати Ангеліни, яка закінчила загальноосвітню школу Wonderboom

Усіх батьків разом ніколи не збирають. Інколи викликають індивідуально маму чи тата, щоб поговорити про справи дитини. Зазвичай на це вистачає 15 хвилин.

Ви завжди можете поговорити з учителем перед заняттями. Зокрема про те, як дитина почувається — у моральному сенсі. Цьому в Нідерландах приділяють дуже багато уваги. Обговорюють, як дитина налаштована на навчання, чи подобається їй у школі, чи цікаво. Мені, наприклад, часто казали, що донька буває незконцентрованою і відволікає інших.

Усіх батьків скликали до школи лише перед іспитами у 7-му і 8-му класах. Пояснили, як будуть проходити екзамени і як краще підготувати дитину. Однак, це не заважає батькам однокласників спілкуватися між собою, коли вони забирають дітей зі школи або обговорюють спільні поїздки в музеї чи зоопарки. Звична практика — мати номери телефонів усіх батьків класу.

Наприкінці навчального року вчителі питають у батьків, хто хоче допомогти класу, наприклад помити парти, стільці чи іграшки. Хто може — той приходить, нікого не змушують. Це все, звичайно, з печивом, тортиками і під музику.

До речі, гроші на подарунки вчителям ніхто не збирає, адже їх не прийнято дарувати. Максимум, що вважається доречним і пристойним — купити тортик для всіх вчителів з якоїсь нагоди. Не більше.

Коледж міста Гронінген

Віра Зваан, очолює фундацію «Українці в Нідерландах», мати Руслана, старшокласника в школі Dr. Aletta Jacobs College

Батьківські збори бувають раз на рік, перед початком навчання. Це зустріч-знайомство: кожен представляється, розказує, чий він тато чи мама. Вчитель, у свою чергу, розповідає про програму на цей рік, екскурсії та спортивні дні. Також роздає пароль для системи онлайн-контролю за оцінками дітей. Такі збори тривають максимум 25-30 хвилин.

Надалі вчителі з батьками майже не спілкуються. У цьому немає жодної необхідності. Усі нагальні питання вчителі вирішують безпосередньо з учнями. Паперових щоденників немає. Батьки можуть побачити розклад і оцінки в особистому кабінеті на сайті школи. Отож і говорити про успішність додатково немає потреби. Батьки все бачать онлайн.

І звичайно немає жодних розмов на кшталт «здаємо гроші на штори для кабінету» чи «на зошити». У школі видають все безкоштовно, навіть ручки. Також батькам не треба гуртуватися, щоб вітати вчителя зі святами. Якщо у викладача день народження, то він сам принесе до коледжу торт, щоб почастувати дітей.

Батьків можуть викликати до школи. Але для цього має бути дуже поважна причина. Скажімо, погана поведінка дитини.

Джерело: https://osvitoria.media
 

Переглядів: 664 | Додав: Iryna | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]