Головна » Статті » Розвиток мовлення

Шпаки прилетіли

Шпаки прилетіли

Упорядкування деформованого тексту

Мета: вчити упорядковувати деформовані речення, а потім складати текст з відновлених речень, добирати заголовок; розвивати мислення, мовлення, збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до пташок.

Обладнання: малюнок із зображенням шпака, робочий зошит.

Хід уроку

І. Організація класу.

ІІ. Актуалізація опорних знань, умінь та чуттєвого досвіду учнів.

1. Бесіда.

  •  Розгляньте малюнок. Що ви знаєте про цю пташку? Розка­жіть. 
  •  Опишіть пташку.
  • Яку користь приносять шпаки?

2. Поетична хвилинка.

  •  Прочитаймо вірші й оповідання про шпаків.

 

                   А ми шпаківні будували

                   А ми шпаківні будували...

                   Як розпускалися садки,

                   До нас весною завітали

                   Веселі наші співаки.

                   І ціле літо, ціле літо

                   Вони співали нам пісні.

                   Повиростали їхні діти,

                   Такі ж співучо-голосні.

                                                        (Г. Бойко)

                            Шпачок

                   У дуплі між гілочок

                   Поселивсь малий шпачок.

                   Всі зраділи у садку

                   Голосистому шпаку.

                   Він із сонечком встає,

                   їсть жучків і росу п'є.

                   Потім - шапку набакир

                   Й веселить наш сад і двір.

                                                        (М. Стельмах)

Шпаки

         Настала весна. Прилетіли шпаки. У нас на подвір'ї два ясени. На ясенах ми почепили дві шпаківні. Шпаки наносили туди пуху і пір'я. Шпаки - корисні птахи. Вони їдять черв'яків і гусінь.

 

Розумний шпак

         З дерева впало маленьке шпаченя. Гаврилко взяв його до хати. Хлопчик кожного ранку підходив до шпаченяти і говорив:

  •   Доброго ранку! Доброго ранку!

         Пройшов час. Шпаченя вже стало дорослим шпаком. Одного разу Гаврилко підійшов до клітки. Шпак подивився на нього й почав кричати:

  •    Доброго ранку!

3. Бесіда за змістом останнього тексту.

  •   Звідки впало мале шпаченя?
  •   Куди взяв його Гаврилко?
  •   Що Гаврилко говорив кожного ранку?
  •   Що сталося одного разу?
  •   Перекажіть текст від імені Гаврилка.

 

III. Повідомлення теми й мети уроку.

Мотивація навчальної діяльності.

  •   Хто здогадався, яка тема уроку?

         Сьогодні ми будемо писати про цю цікаву пташку - шпака. Працювати ми будемо з деформованим текстом.

  •   Для чого треба вміти удосконалювати деформований текст?

 

Фізкультхвилинка

                   Гуси-лебеді летіли,

                   На лужку зеленім сіли,

                   Посиділи, поклювали,

                   Голосно поґелґотали,

                   Піднялися, полетіли,

                   А за парти діти сіли.

IV.     Основна частина уроку.

1.       Самостійна робота в зошитах (завдання 1).

  •  Прочитайте загадку. Відгадайте.

                            У садочку понад тином

                            Я зробив йому хатину.

                            Він навколо обдивився,

                            Засміявся й оселився.

                                                                  (Шпак.)

2. Правильно побудуйте кожне речення. Самостійно запишіть їх у такій послідовності, щоб вийшло оповідання. Доберіть до нього заголовок.

1) Наступний, день, там, господарювати, шпаки. 2) Прийти, весна. 3) Хлопчики, прикріпляти, їх, дерева, на, парки, в, і, скве­ри. 4) Скоро, повернутися, з, пернаті, теплі, краї. 5) У, шкільна, майстерня, робити, шпаківні, школярі.

(Прийшла весна. Пернаті скоро повернуться з теплих країв. У шкільній майстерні школярі зробили шпаківні. Хлопчики при­кріпили їх на дерева в парках і скверах. Наступного дня там господарювали шпаки.)

3. Перевірка складеного тексту.

2-3 учні читають тексти, інші учні аналізують.

V. Підсумок уроку.

  •   Про яку пташку ми сьогодні говорили?
  •   Які оповідання про цю пташку ви читали?
  •   Що цікавого ви дізналися?

VI. Домашнє завдання.

  •  Складіть і запишіть 3-4 речення про пташку на свій вибір.

 



Джерело: http://mir-shkola.ucoz.ua/
Категорія: Розвиток мовлення | Додав: Iryna (2011-07-21)
Переглядів: 9112 | Рейтинг: 3.3/7
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]